Webinar  Transport

Przewozy nienormatywne – zmiany 2021

13
Kwietnia

Termin: 13 Kwietnia 2021
Cena: 159 zł netto (195,57 zł brutto)

Godziny 9:30-10:45

Organizator

Koniec rejestracji 13 Kwietnia 2021 pozostało: 

O szkoleniu

Cel szkolenia: zaprezentowanie uczestnikom nowych przepisów regulujących dopuszczalne parametry na drogach oraz przedstawienie skutków zmienionych przepisów dla firm i kierowców.
 
O szkoleniu: Wyrok TSUE z dnia 21 marca 2019r. (sprawa C-127/17) spowodował konieczność dostosowania krajowych przepisów regulujących naciski osi do norm unijnych. Polsce zajęło to niemal dwa lata, a obowiązująca od 13 marca nowelizacja ustawy o drogach publicznych oprócz zmiany dopuszczalnego nacisku, wprowadza nowe zasady ruchu pojazdów nienormatywnych. Zmianie uległa nie tylko definicja pojazdu nienormatywnego oraz dopuszczalny nacisk na oś napędową, ale także został zmieniony system zezwoleń. Wprowadzone przepisy zawierają szereg niuansów, które mogą sprawiać sporo problemów dla firm i kierowców, dlatego na szkoleniu wyjaśnimy te wątpliwości oraz powiemy jak należy prawidłowo stosować i interpretować najnowsze przepisy. Szkolnie będzie zawierało praktyczne elementy ważne dla wszystkich firm nie tylko przewożących typowe ładunki nienormatywne, jak również dysponujących flotą pojazdów o dmc. do 3,5t.
 
Korzyści dla uczestników:
 
- uzyskanie wiedzy na temat zmienionych przepisów
- uniknięcie błędów wynikających z nieznajomości nowych przepisów lub błędnej interpretacji
- poznanie praktycznych rozwiązań dla firm i kierowców
 
Program szkolenia:
 
 • nowelizacja ustawy o drogach publicznych – co się zmieniło po 13 marca 2021r.?
 • pojazd nienormatywny – zmiana definicji i jej skutki
 • nowy system zezwoleń, czy stare zezwolenia są ważne?
 • nacisk na oś napędową i inne osie po zmianach
 • jak obecnie interpretować tabliczki przy drogach oraz znaki tonażowe?
 • aktualne parametry pojazdów
 • oznaczanie ładunków wystających poza obrys pojazdu – kiedy wystarcza samo oznakowanie, a kiedy wymagane jest zezwolenie?
 • skutki nowych przepisów dla firm i kierowców
 • odpowiedzialność firmy i kierowcy za przekroczenia w pojazdach o dmc. do 3,5t. oraz powyżej tej wartości
 

Prowadzący szkolenie: prawnik – praktyk, Inspektor ITD na stanowisku kierowniczym, z wieloletnim doświadczeniem w kontrolach, specjalista kontroli w przedsiębiorstwach transportowych, ekspert z problematyki czasu pracy kierowców.  Doświadczony szkoleniowiec kierowców, kadry zarządzającej firm oraz pracowników służb kontrolnych. Autor licznych publikacji dotyczącej tematyki transportowej w szczególności obejmującej analizę i rozliczanie czasu pracy kierowców.


Przewozy nienormatywne – zmiany 2021

Szkolenie odbędzie się: 13 Kwietnia 2021r.

Praktyczne informacje
 
Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected] Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu rejestracyjnym adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy, na której odbędzie się webinarium oraz instrukcja postępowania. Udział w webinarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe i włączony dźwięk. 

Weź udział w wydarzeniu   »

Program


brak danych

Weź udział w wydarzeniu   »


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.Weź udział w wydarzeniu   »

Weź udział w wydarzeniu   »

Co obejmuje cena

 • Udział w webinarium – prelekcji na żywo naszego eksperta, z możliwością przesłania Państwa pytań na czacie,
 • Sesję odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie webinarium,
 • Prezentację pdf wykorzytaną w trakcie webinarium, przesłaną do Państwa mailem po zakończeniu webinaru,
 • Certyfikat.

Weź udział w wydarzeniu   »

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w webinarium wynosi netto: 159,00 zł  + 23% VAT, 
 
Opłata za webinarium jest dokonywana przelewem na podstawie faktury przesłanej przez Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. Faktura jest wystawiana w ciągu 7 dni od zapisu na wydarzenie.
 
Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w webinarium możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora, najpóźniej na 6 dni od momentu zgłoszenia. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji, a uczestnik nie weźmie udziału w webinarium, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą pełnymi kosztami webinarium. W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.
 
Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

 

Weź udział w wydarzeniu   »

Reklama

Copyright © 2021 Wiedza i Praktyka