Webinar  Finanse publiczne

[ODWOŁANE] Zmiany VAT w JST

15
Lipca

Termin: 15 Lipca 2020
Cena: 105 zł netto (129,15 zł brutto)

Godziny: 12.00 - 13.15

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Celem webinarium jest omówienie istotnych zmian dotyczących rozliczania podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego. Zmiany te wynikają nie tylko z nowelizacji przepisów, ale również z najnowszych orzeczeń sądowych i interpretacji organów podatkowych. Wydana 10 czerwca interpretacja ogólna Ministra Finansów całkowicie zmieniła dotychczasowe podejście do traktowania usług w zakresie edukacji i pomocy społecznej. Istotne dla JST są również nowe wymogi w zakresie pliku JPK VAT, który od 1 października zastąpi dotychczasowe deklaracje VAT i wymusi zmianę dotychczasowych procedur wewnętrznych.


[ODWOŁANE] Zmiany VAT w JST

Szkolenie odbędzie się: 15 Lipca 2020r.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected]. Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Program

 1. Skutki wynikające dla JST z interpretacji ogólnej Ministra Finansów w sprawie wyłączenia z zakresu VAT usług edukacji i pomocy społecznej
 2. Deklaracja VAT w formie JPK VAT i nowe wymogi ewidencyjne od 1 października
 3. Obowiązkowy split payment i biała lista podatników - problemy praktyczne w JST
 4. Zmiany dotyczące kas fiskalnych, obowiązkowy NIP na paragonie
 5. Nowa matryca stawek VAT i wiążąca informacja stawkowa
 6. Najnowsze orzecznictwo w zakresie VAT w jednostkach samorządu terytorialnego

brak danych


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Janina Fornalik

Janina Fornalik

– doradca podatkowy, partner w Zespole VAT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od ponad dwudziestu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowych. Przez prestiżowe czasopismo International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce. Autorka licznych publikacji prasowych z zakresu podatku VAT, współautorka komentarza do Dyrektywy VAT oraz publikacji "Obowiązkowy split payment", autorka publikacji „VAT w samorządach”. Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień związanych z podatkiem VAT.


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Webinarium
Adres: .
Miejsce szkolenia: .
Termin: 15 Lipca 2020
Cena: 105 zł netto (129,15 zł brutto)

Co obejmuje cena

 •     45 minut webinarium – prelekcji na żywo naszego eksperta, z możliwoscią przesłania Państwa pytań na czacie,
 •     30 minutową sesję odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie webinarium
 •     Prezentację pdf wykorzytaną w trakcie webinarium, przesłaną do Państwa mailem po zakończeniu webinaru,
 •     Dostęp do nagrania szkolenia – możliwość ponownego obejrzenia przez 3 dni kalendarzowe, po zakończeniu webinaru.

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w webinarium wynosi netto: 105,00 zł  + 23% VAT, 

Opłata za webinarium jest dokonywana przelewem po szkoleniu na podstawie faktury przesłanej przez Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w webinarium możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora , najpóźniej na 2 dni robocze przed webinarium. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji, a uczestnik nie weźmie udziału w webinarium, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą pełnymi kosztami webinarium. W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Reklama

Copyright © 2021 Wiedza i Praktyka