Szkolenie  Oświata

Trudny rodzic - rozwiązywanie konfliktów i zachęcanie go do współpracy ze szkołą

23
Stycznia

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9A
Miejsce szkolenia: Wiedza i Praktyka
Termin: 23 Stycznia 2019
Cena: 420 zł netto (516,60 zł brutto)

Organizator

Zapraszamy na szkolenia także w Katowicach i Krakowie

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

W obecnych czasach nauczyciele mają uczyć, wypełniać mocno rozbudowaną dokumentację… wychowywać młodych ludzi  doskonale radzić sobie na płaszczyźnie współpracy z rodzicami. Ci ostatni bywają agresywni, bierni w wychowaniu, przyjmują roszczeniową postawę. Łatwo wtedy o konflikt. Przekonania, metody stosowane przez rodziców kłócą się z wiedzą osób wykonujących zawód nauczyciela

 • Jak sobie z tym radzić?
 • Jak nie dolewać oliwy do ognia?
 • Jak się bronić przed agresją?
 • Jak opanować swoje emocje nie blokując ich?

Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pozwolą podwyższyć poziom kompetencji w zakresie współpracy z rodzicami w trzech aspektach: wiedzy, umiejętności i postaw. Osoba uczestnicząca w szkoleniu zyska narzędzia służące asertywnej komunikacji. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim aktywnymi metodami i dają bazę do tego, by odważnie i skutecznie postępować w przypadku wystąpienia konfliktu.

Cele szkolenia:

 • Zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną radzenia sobie z konfliktem związanym z rodzicami, sposobami radzenia sobie w sytuacji konfliktowej.
 • Poznanie praktycznych metod pracy z emocjami, tak by łagodzić konflikt i deeskalować agresję pojawiającą się w sytuacji pozornie sprzecznych interesów.
 • Podnoszenie motywacji nauczycieli do inicjowania kontaktów z rodzicami trudnych uczniów.
 • Ograniczenie barier we współpracy z rodzicami, tak aby współpraca z rodzicami  w szkole mogła odbywać się w sposób otwarty, sprawnie i bez komplikacji.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma w prezencie książkę: 
"Szkoła oparta na współpracy 61 obszarów współpracy, podział zadań, ważna rola rodziców" wartości 52,90 zł.

Zapraszamy także na szkolenia w innych lokalizacjach:

Katowice - 28.01.2019r.

Kraków - 08.02.2019r.


Trudny rodzic - rozwiązywanie konfliktów i zachęcanie go do współpracy ze szkołą

Szkolenie odbędzie się: 23 Stycznia 2019r.

Grupa docelowa:

 • pracownicy oświaty mający kontakt z rodzicami,
 • asystenci nauczyciela, nauczyciele wspomagający
 • nauczyciele przedszkoli
 • nauczyciele szkół podstawowych
   

Program

Szkolenie odbędzie się w godzinach 10:00 - 15:30

Program szkolenia:

1.    Charakterystyka relacji nauczyciel- rodzic z uwzględnieniem typologii rodzica
2.    Strategie radzenia sobie z różnymi postawami rodziców
3.    Diagnoza własnej postawy wobec rodziców uczniów
4.    Konflikt – wierzchołek góry lodowej
5.    Postrzeganie konfliktu
6.    Style komunikacji w sytuacji konfliktowej
7.    Ochrona siebie w konflikcie – jasne stawianie granic
8.    Świadoma i efektywna komunikacja z rodzicami -Zasady współpracy z rodzicamiPrelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Dominika Dziedzińska

Dominika Dziedzińska

Pedagog- praktyk, posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze szkolnictwa, nauczyciel mianowany. Niekwestionowany autorytet w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Konsultantka rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka bajek dla dzieci o wartościach. Absolwentka Szkoły Trenerów. Obecnie prowadzi liczne szkolenia, treningi oraz konsultacje indywidualne z zakresu szeroko pojętych umiejętności miękkich oraz cyberprzemocy. Trener kompetencji rodzicielskich. Podczas zajęć angażuje bez reszty uczestników ciekawymi ćwiczeniami. Jej szkolenia zapewniają wysoki poziom merytoryczny, przede wszystkim nakierowane są na aspekt praktyczności – w duchu ukończonej Akademii Profesjonalnego Nauczyciela. Dodatkowo posiadane przez nią doświadczenie korporacyjne pomaga w kontaktach z zapracowanym rodzicem. Poza życiem zawodowym społeczniczka, zaangażowana w życie lokalnej społeczności.


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9A
Miejsce szkolenia: Wiedza i Praktyka
Termin: 23 Stycznia 2019
Cena: 420 zł netto (516,60 zł brutto)

Co obejmuje cena

W ramach opłaty otrzymasz:

 • udział w szkoleniu,
 • materiały szkoleniowe,
 • serwis kawowy,
 • lunch,
 • certyfikat udziału w szkoleniu.

 

UWAGA CENA BEZ VAT! Zapłać mniej za udział w szkoleniu

Uczestnikom opłacającym udział w konferencji w 70% lub całości ze środków publicznych przysługuje zwolnienie z VAT, po okazaniu organizatorowi odpowiedniego oświadczenia. 

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 420 zł  + 23% VAT,  kwota brutto: 516,60 zł.

Przy nadesłaniu zgłoszenia do 19 stycznia 2019 r. koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 310zł + 23% VAT,  kwota brutto: 381,30.

 

Opłata za szkolenie jest dokonywania przelewem po szkoleniu na podstawie faktury przesłanej przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w szkoleniu jest możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora szkolenia, najpóźniej na 7 dni roboczych przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji do 3 dni roboczych przed szkoleniem Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie kwotą stanowiącą 50% pełnej opłaty za szkolenie. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji a uczestnik nie przybędzie na szkolenie, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku rezygnacji uczestnika na 2 dni przed szkoleniem oraz w dniu szkolenia, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo "Wiedza i Praktyka" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Łotewskiej 9a w celu realizacji niniejszego zamówienia oraz do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie od ww. podmiotu i jego partnerów informacji handlowych przesyłanych środkami komunikacji elektronicznej. Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. 

Reklama

Copyright © 2020 Wiedza i Praktyka