Szkolenie  Podatki i finanse

Dotacje unijne dla organizacji pozarządowych

29
Maja

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9a
Miejsce szkolenia: Siedziba Wydawnictwa Wiedza i Praktyka
Termin: 29 Maja 2015 - 27 Maja 2015
Cena: 520 zł netto (639,60 zł brutto)

Organizator

Źródła dofinansowania, wnioski o grant, sposób prowadzenia projektu oraz dokumentacja projektowa, rozliczenie itd...

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Wiele organizacji pozarządowych nie wyobraża sobie funkcjonowania bez pozyskania środków na realizację zadań statutowych. Jednak już na samym początku stają przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego konkursu, gdzie będą spełniać wszystkie wymagania grantodawcy, i będą umieć poprawnie wypełnić wniosek. Każdy szczegół może sprawić, że uzyskanie dofinansowania pozostanie jedynie na etapie marzeń.

Jeśli jednak organizacja przejdzie ten pierwszy etap, a na jej koncie znajdzie się duży „zastrzyk finansowy” organy zarządzające dopiero uświadamiają sobie, jaka odpowiedzialność na nich spoczywa i jak skomplikowane może być prowadzenie projektu. Może, ale nie musi, jeśli zajmą się tym odpowiednio wykwalifikowane osoby.

W tym celu przygotowaliśmy specjalistyczne szkolenie pt. "Dotacje unijne dla organizacji pozarządowych", które pomoże Państwu uzyskać wszystkie niezbędne informacje i praktyczną wiedzę na temat prowadzenia projektu. Dowiedzą się Państwo, gdzie szukać źródeł dofinansowania, jak poprawnie wypełnić wniosek o grant, w jaki sposób prowadzić projekt oraz dokumentację projektową, a także jak go rozliczyć, aby nie narazić organizacji na konieczność zwrotu otrzymanych środków finansowych. Szkolenie zostało wzbogacone o półtoragodzinne warsztaty, które pomogą Państwu sprawdzić uzyskaną wiedzę w praktyce.  


Dotacje unijne dla organizacji pozarządowych

Szkolenie odbędzie się: 29 Maja 2015r.

Program

Zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do:

  • prawidłowego przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach odpowiednich programów unijnych,
  • realizacji tego projektu oraz
  • jego rozliczenia.

Pierwsza część szkolenia  

Źródła pozyskania dotacji unijnej (dostosowane bezpośrednio do danej grupy szkoleniowej) - programy operacyjne centralne i regionalne; pozyskiwanie dotacji bezpośrednio z instytucji unijnych

Przerwa kawowa  

Druga część szkolenia  

Procedury przygotowania wniosków o dofinansowanie: planowanie projektów, generatory wniosków, umowa o dofinansowanie, zabezpieczenie umów o dofinansowanie (cz. 1 – teoria).

Lunch  

Trzecia część szkolenia  

Procedury przygotowania wniosków o dofinansowanie - planowanie projektów, generatory wniosków, umowa o dofinansowanie, zabezpieczenie umów o dofinansowanie (cz. 2 – warsztat)

Przerwa kawowa  

Czwarta część szkolenia  

Monitoring, ewaluacja, kontrola, raportowanie postępu projektu, rozliczenie i zamknięcie projektu

Zakończenie szkolenia  

Rozdanie certyfikatów i pytania do prelegenta.


Szczegółowych informacji udziela:

Izabela Staszkiewicz-Wąs

organizator szkolenia
tel.: 785 88 41 13
email: [email protected]


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Marek Peda

Marek Peda

Koordynator projektów międzynarodowych, wieloletni praktyk, wykładowca, szkoleniowiec i doświadczony ekspert. Od kilkunastu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi. Obecnie pracuje w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Autor wielu publikacji z zakresu pozyskiwania i rozliczania środków unijnych, koordynacji i dokumentacji projektów. Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwem Wiedza i Praktyka.


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9a
Miejsce szkolenia: Siedziba Wydawnictwa Wiedza i Praktyka
Opis lokalizacji: Organizator zastrzega zobie możliwość zmiany miejsca szkolenia, by dostosować salę do komfortu uczestników obecnych na szkoleniu. Zawsze będzie to sala blisko centrum, z dobrym dojazdem. 
Termin: 29 Maja 2015
Cena: 520 zł netto (639,60 zł brutto)

Co obejmuje cena

W ramach opłaty otrzymasz:

  • udział w szkoleniu,
  • materiały szkoleniowe,
  • serwis kawowy,
  • lunch,
  • certyfikat udziału w konferencji.

 

UWAGA CENA BEZ VAT! Zapłać mniej za udział w szkoleniu

Uczestnikom opłacającym udział w konferencji w 70% lub całości ze środków publicznych przysługuje zwolnienie z VAT, po okazaniu organizatorowi odpowiedniego oświadczenia. 

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 520 zł  + 23% VAT,  kwota brutto: 639,60 zł.

Przy nadesłaniu zgłoszenia do 22 maja 2015 r. koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 470 zł + 23% VAT,  kwota brutto: 578,10 zł.

 

 

Opłata za szkolenie jest dokonywania przelewem po szkoleniu na podstawie faktury przesłanej przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

 

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w szkoleniu jest możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora szkolenia, najpóźniej na 7 dni roboczych przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji do 3 dni roboczych przed szkoleniem Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie kwotą stanowiącą 50% pełnej opłaty za szkolenie. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji a uczestnik nie przybędzie na szkolenie, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku rezygnacji uczestnika na 2 dni przed szkoleniem oraz w dniu szkolenia, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo "Wiedza i Praktyka" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Łotewskiej 9a w celu realizacji niniejszego zamówienia oraz do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie od ww. podmiotu i jego partnerów informacji handlowych przesyłanych środkami komunikacji elektronicznej. Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Polecamy również

Ustalanie wysokości wymiaru zasiłku - warsztaty
Szkolenie Prawo pracy, płace, ubezpieczenia

Ustalanie wysokości wymiaru zasiłku - warsztaty

Warszawa, 28 Maja 2015

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Warsztaty z uwzględnieniem zasad nabywania prawa i ustalania podstawy wymiaru świadczeń dla pracowników z ubezpieczenia społecznego i wypadkowego.

Czytaj więcej   »

Badania lekarskie pracowników po zmianach od1.04.2015r.
Szkolenie Inne szkolenia

Badania lekarskie pracowników po zmianach od1 04 2015r ...

Warszawa, 13 Maja 2015

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Od 1.04.2015r. zaczną obowiązywać zmiany wprowadzone do Kodeksu Pracy. Sprawdź co Cię obowiązuje, uniknij kar!

Czytaj więcej   »

Reklama

Copyright © 2020 Wiedza i Praktyka