Webinar  Podatki i finanse

Quick Fixes – Zmiany w VAT w obrocie unijnym 2020

28
Lipca

Termin: 28 Lipca 2020
Cena: 105 zł netto (129,15 zł brutto)

Godziny: 12:00 - 13.15

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Celem webinarium jest omówienie istotnych zmian dotyczących rozliczania podatku VAT w związku z wewnątrzwspólnotowymi dostawami i nabyciami towarów, które weszły w życie od 1 lipca br. Polska nie wywiązała się z obowiązku wprowadzenia pakietu "quick fixes" od 1 stycznia br., mimo że była do tego zobowiązana na mocy unijnej dyrektywy VAT. W założeniach zmiany te powinny uprościć i usprawnić rozliczanie VAT w unijnym obrocie towarowym, wyjaśnić występujące dotychczas wątpliwości, a także ujednolicić rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych w ramach UE. Z drugiej strony niektóre zmiany mogą spowodować utrudnienia w związku z nałożeniem dodatkowych formalnych obowiązków. Na pewno podatnicy, doradcy podatkowi i księgowi powinni poznać nowe przepisy i ich praktyczne przełożenie na rozliczanie VAT z tytułu WDT i WNT.


Quick Fixes – Zmiany w VAT w obrocie unijnym 2020

Szkolenie odbędzie się: 28 Lipca 2020r.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected]. Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Program

•    Skutki braku implementacji "Quick fixes" w polskiej ustawie o VAT od 1 stycznia 2020
•    Nowe wymogi materialne dla 0% stawki VAT w dostawach wewnątrzwspólnotowych
•    Czy są zmiany w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów?
•    Nowe zasady opodatkowania VAT transakcji łańcuchowych
•    Uproszczenie rozliczania dostaw do magazynu konsygnacyjnego typu call-off
 


brak danych


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Janina  Fornalik

Janina Fornalik

– doradca podatkowy, partner w Zespole VAT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od ponad dwudziestu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowych. Przez prestiżowe czasopismo International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce. Autorka licznych publikacji prasowych z zakresu podatku VAT, współautorka komentarza do Dyrektywy VAT oraz publikacji "Obowiązkowy split payment", autorka publikacji „VAT w samorządach”. Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień związanych z podatkiem VAT.


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Webinarium
Adres: .
Miejsce szkolenia: .
Termin: 28 Lipca 2020
Cena: 105 zł netto (129,15 zł brutto)

Co obejmuje cena

  •     45 minut webinarium – prelekcji na żywo naszego eksperta, z możliwoscią przesłania Państwa pytań na czacie,
  •     30 minutową sesję odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie webinarium
  •     Prezentację pdf wykorzytaną w trakcie webinarium, przesłaną do Państwa mailem po zakończeniu webinaru,
  •     Dostęp do nagrania szkolenia – możliwość ponownego obejrzenia przez 3 dni kalendarzowe, po zakończeniu webinaru.

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w webinarium wynosi netto: 105,00 zł  + 23% VAT, 

Opłata za webinarium jest dokonywana przelewem po szkoleniu na podstawie faktury przesłanej przez Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w webinarium możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora , najpóźniej na 2 dni robocze przed webinarium. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji, a uczestnik nie weźmie udziału w webinarium, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą pełnymi kosztami webinarium. W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Reklama

Copyright © 2021 Wiedza i Praktyka