Webinar  Podatki i finanse

Roczna korekta VAT za 2020r.

05
Lutego

Termin: 05 Lutego 2021
Cena: Udział bezpłatny

Godziny 11:00-12:15 / Barbara Dąbrowska

Organizator

Wstęp darmowyZakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Roczna korekta VAT za 2020r. do 25 lutego 2021r. przy zastosowaniu rozliczenia miesięcznego lub 25 kwietnia 2021 r. przy rozliczeniach kwartalnych – podatki i ewidencja księgowa
 
Celem webinarium jest kompleksowe zaprezentowanie ważnych kwestii dotyczących dokonania korekty rocznej za rok 2020 podatku VAT.
Omówione zostaną zasady obowiązujące podmioty gospodarcze, które dokonują zakupu towarów lub usług służących zarówno czynnościom opodatkowanym, jak i zwolnionym z VAT w zakresie dokonania rocznej korekty VAT naliczonego, odliczonego od dokonanych w danym roku zakupów. Podczas webinarium przedstawimy zasady kalkulacji rocznej korekty podatku VAT naliczonego.
 
Program webinarium obejmuje następujące zagadnienia:
 
1. Roczna korekta VAT – metoda sporządzania korekty krok po kroku,
 
2. Odliczenie VAT w ciągu roku – wstępny wskaźnik proporcji
 
3. Rzeczywisty wskaźnik proporcji rocznej - korekta,
 
4. Korekta jednorazowa,
 
5. Korekta w okresie wieloletnim,
 
6. Ujęcie rocznej korekty w przychodach,
 
7. Ujęcie rocznej korekty w kosztach,
 
8. Przykłady – tabela kalkulacji współczynnika, kalkulacja przychodów/kosztów.
 
 
Korzyści z udziału w webinarium:
Uzyskanie wiedzy na temat praktycznych zasad prawidłowej kalkulacji obowiązkowej rocznej korekty VAT naliczonego w podmiotach, które dokonują zakupu towarów i usług służących zarówno czynnościom opodatkowanym, jak i zwolnionym z VAT

 


Roczna korekta VAT za 2020r.

Szkolenie odbędzie się: 05 Lutego 2021r.

Praktyczne informacje
 
Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected] Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Weź udział w wydarzeniu   »

Program


brak danych

Weź udział w wydarzeniu   »


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Barbara Dąbrowska

Barbara Dąbrowska

Absolwentka studiów MBA Uniwersytetu Warszawskiego akredytowanych przez Bloomsburg University of Pennsylvania i Bergische Universität Wuppertal ukończyła również studia podyplomowe Akademię Spółek (poprzednia nazwa Akademia Europejskiego i Polskiego Prawa Spółek) w Szkole Głównej Handlowej oraz Menadżerskie studia podyplomowe dla Kadry Nowoczesnej Gospodarki – Zarządzanie Kompetencjami na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Studia magisterskie ukończyła na kierunku finansów i bankowości - ścieżka rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Posiada licencję Ministerstwa Finansów oraz certyfikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, kontynuuje zdobywanie uprawnień z zakresu ACCA. Wiedza i doświadczenie to ponad 20 letnia praktyka zawodowa na stanowiskach zarządczych wyższego szczebla związanych z finansami, księgowością, płacami, zarządzaniem zasobami ludzkim, compliance w firmach audytorskich z wielkiej czwórki, produkcyjnych, budowlanych wykonujących projekty w formule zaprojektuj i zbuduj, handlowych i usługowych. Autorka wielu publikacji w formie artykułów branżowych i książek, w tym „Egzamin na doradcę podatkowego Testy i Kazusy” luty 2016 r., „Compliance wielopłaszczyznowa analiza przedsiębiorstwa z użyciem Excela na bazie sprawozdań finansowych z zastosowaniem procedur i zasad compliance i due diligence” - Wiedza i Praktyka, „Rozstanie bez utraty dobrego wizerunku” – INFOR i wiele innych. Przekazująca swoją wiedzę podczas webinariów i szkoleń o charakterze zamkniętych jak również organizowanych w formie otwartej.


Weź udział w wydarzeniu   »

Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Webinarium
Adres: Barbara Dąbrowska
Miejsce szkolenia: online
Termin: 05 Lutego 2021
Cena: wstęp bezpłatny Weź udział w wydarzeniu   »

Co obejmuje cena

  • Udział w webinarium – prelekcji na żywo naszego eksperta, z możliwością przesłania Państwa pytań na czacie,
  • Sesję odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie webinarium,
  • Prezentację pdf wykorzytaną w trakcie webinarium, przesłaną do Państwa mailem po zakończeniu webinaru,
  • Certyfikat.

Weź udział w wydarzeniu   »

Warunki uczestnictwa

Udział w webinarium jest bezpłatny.
 
W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.
 
Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

 

Weź udział w wydarzeniu   »

Reklama

Copyright © 2021 Wiedza i Praktyka