Szkolenie  Podatki i finanse

Zmiany w podatku VAT na 2017 r.

26
Stycznia

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9a
Miejsce szkolenia: Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
Termin: 26 Stycznia 2017
Cena: 620 zł netto (762,60 zł brutto)

Organizator

Uzyskanie i usystematyzowanie wiedzy na temat nowych przepisów VAT obowiązujących w 2017 r.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Cel szkolenia:

Wskazanie i wyjaśnienie zmian w podatku VAT, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia oraz 1 marca 2017 r.

 

Dla każdego uczestnika szkolenia prezent! 

Zbiór najnowszych, ogólnych interpretacji podatkowych z praktycznym komentarzem


Zmiany w podatku VAT na 2017 r.

Szkolenie odbędzie się: 26 Stycznia 2017r.

Opis grupy docelowej:

Podatnicy VAT, w szczególności podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni. Podmioty rozliczające takich podatników.

Program

PROGRAM SZKOLENIA

10:00-16:00

I.Zmiany w ustawie o VAT na 2017 r., w tym:

·         dodanie przepisów o dodatkowym zobowiązaniu podatkowym,

·         zmiany w przepisach o deklaracjach VAT, w tym ograniczenia możliwości składania kwartalnych deklaracji VAT oraz wprowadzenie obowiązku składania deklaracji VAT drogą elektroniczną,

·         zmiany w przepisach o składaniu informacji podsumowujących,

·         objęcie mechanizmem odwrotnego obciążenia części robót budowlanych,

·         ograniczenie możliwości skracania do 25 dni terminu zwrotu nadwyżki VAT,

·         rozszerzenie katalogu towarów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia,

·         podwyższenie limitu zwolnienia podmiotowego,

·         zmiany w przepisach o rejestracji VAT,

·         zmiany w katalogu towarów wrażliwych oraz przepisach określających odpowiedzialność solidarną nabywców.

 

II.Zmiany w podatku VAT związane z wejściem w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

 

III.Nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, w tym:

·         uzależnienie stosowania niektórych zwolnień z obowiązku ewidencjonowania od upoważnienia banku lub SKOK-u do przekazywania organom podatkowym oraz organom kontroli skarbowej informacji o transakcjach dokonywanych na rachunku,

·         likwidacja dwumiesięcznego zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania dotyczącego podatników, którzy rozpoczynają świadczenie niektórych usług podlegających bezwzględnemu obowiązkowi ewidencjonowania.

 

IV.Podsumowanie

 


 

 

Korzyści: Uzyskanie i usystematyzowanie wiedzy na temat nowych przepisów VAT obowiązujących w 2017 r. Uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące stosowania tych przepisów.


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Tomasz Krywan

Tomasz Krywan

Prawnik (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – 2003 r.), doradca podatkowy (nr wpisu na listę doradców podatkowych – 11058). Specjalizuje się w interpretacji przepisów prawa podatkowego. Współpracując z największymi wydawnictwami i serwisami podatkowymi w Polsce (m.in. Wolters Kluwer Polska sp. z o.o., Infor PL S.A./Infor Biznes Sp. z o.o., Wiedza i Praktyka sp. z o.o.) udzielił ponad 20.000 odpowiedzi na pytania podatkowe oraz opracował kilkaset artykułów i komentarzy. Publikuje w Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Wybrane publikacje książkowe: 2007 - „Zmiany w podatkach na 2007 r.” (Difin) 2008 - „VATemecum 2008” (Difin) 2008 - „Zmiany w podatkach na 2008 r. (Difin) 2009 - „VATemecum 2009” (Difin) 2009 - „Zmiany w podatkach na 2009 r.” (Difin) 2010 - „Zmiany w podatkach na 2010 r.” (Difin) 2011 - „Zmiany w podatkach na 2011 r.” (Difin) 2011 - „Vat w sektorze finansów publicznych” (Infor Expert) 2012 - „Usługi ciągłe - jak uniknąć problemów podatkowych” (Infor Expert) 2013 - „Komentarz VAT - 2013” - (Oficyna Wydawnicza Unimex) 2014 - „VAT 2014 po zmianach” (Infor Biznes) 2014 – „Komentarz VAT – 2014” (Oficyna Wydawnicza Unimex) 2015 – „VAT 2015 po zmianach” (Infor Biznes) 2015 – „Podatki 2016” (Infor Biznes) 2016 – „VAT 2016” (Infor Biznes) 2016 – „VAT: rozliczenia w praktyce” (Infor Biznes)


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Łotewska 9a
Miejsce szkolenia: Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
Termin: 26 Stycznia 2017
Cena: 620 zł netto (762,60 zł brutto)

Co obejmuje cena

Cena szkolenia obejmuje:

Ø  uczestnictwo w szkoleniu,

Ø  materiały szkoleniowe,

Ø  książkę Jednolity Plik Kontrolny – kompendium wiedzy wraz z odpowiedziami Ministerstwa Finansów na zadane przez podatników pytania,

Ø  serwis kawowy,

Ø  lunch,

Ø  certyfikat.

Warunki uczestnictwa

Uwaga promocja!

Przy nadesłaniu zgłoszenia do 23 stycznia 2017 r., koszt udziału w szkoleniu wynosi netto 530 zł + 23% VAT, kwota brutto 651,90 zł  

Koszt udziału w szkoleniu wynosi netto 620 zł + 23% VAT, kwota brutto 762,60 zł.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w szkoleniu jest możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora szkolenia, najpóźniej na 7 dni roboczych przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji do 3 dni roboczych przed szkoleniem Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie kwotą stanowiącą 50% pełnej opłaty za szkolenie. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji a uczestnik nie przybędzie na szkolenie, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku rezygnacji uczestnika na 2 dni przed szkoleniem oraz w dniu szkolenia, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Materiały do pobrania

Karta zgłoszenia
Waga: 0.04MB
   Pobierz   
Oświadczenie VAT
Waga: 0.03MB
   Pobierz   
Reklama

Copyright © 2020 Wiedza i Praktyka