Szkolenie  Prawo pracy, płace, ubezpieczenia

Rozkład czasu pracy, nadgodziny i dni wolne – na schematach

07
Września

Miejscowość: Katowice
Adres: ul. Stawowa 10
Miejsce szkolenia: Europrofes Group Sp. z o.o.
Termin: 07 Września 2017
Cena: 740 zł netto (910,20 zł brutto)

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Aby prawidłowo zaplanować czas pracy, trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele różnych kwestii, np.: normę i wymiar czasu pracy, dni wolne, okresy odpoczynku, pracę w nocy, dobę pracowniczą, systemy i rozkłady czasu pracy, okres rozliczeniowy…

O błąd nietrudno. A przecież pomyłki związane z czasem pracy należą do najbardziej kosztownych. I to nawet jeśli pracodawca nie zdaje sobie z nich sprawy.

Przykład? Pracodawca nie wprowadził ruchomego czasu pracy. Mimo to często polecał pracownikom przychodzić do pracy na wcześniejszą godzinę niż poprzedniego dnia. Naruszał tym samym dobę pracowniczą i generował liczne nadgodziny. Gdyby pracownicy (np. po rozwiązaniu umowy) chcieli wystąpić o wynagrodzenie za takie nadgodziny, może to być dla firmy znacznie bardziej kosztowne niż ewentualne mandaty inspekcji pracy.

Po zmianach w przepisach z ostatnich lat pracodawcy mają nowe, elastyczniejsze narzędzia do planowania dni i godzin pracy. Przede wszystkim chodzi o dłuższe okresy rozliczeniowe i tzw. ruchomy czas pracy. Mogą one przynieść znaczne korzyści. Ale tylko pod warunkiem, że będą prawidłowo wprowadzone i mądrze stosowane. Inaczej zamiast korzyści mogą pojawić się kłopoty. Pół biedy, gdy skończy się tylko na wystąpieniu inspektora pracy…

Nie ma co jednak przesadnie straszyć. Kodeksowe przepisy o czasie pracy dają w wielu przypadkach pracodawcy spore pole manewru. Byle tylko poprawnie je zastosować.

Aby pomóc Państwu uporządkować proces planowania i rozliczania czasu pracy oraz wykluczyć rozmaite błędy oraz pułapki, przygotowaliśmy szkolenie pt.

Rozkład czasu pracy, nadgodziny i dni wolne – na schematach.

Obliczanie czasu pracy oraz inne trudne zagadnienia chcemy pokazać Państwu na konkretnych miesiącach i na rysunkach, aby łatwo przełożyć na praktykę tę jedną z najtrudniejszych dziedzin prawa pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Dla każdego uczestnika prezent! Ciśnieniowy expres do kawy  Severin KA 5978

Szkolenie odbędzie się: 07 Września 2017r.

Program

Godz. 10:00-16:00

Obowiązek sporządzania rozkładów czasu pracy po zmianach, w tym m.in.:

  • na jaki odcinek czasowy należy sporządzić rozkład czasu pracy,
  • kiedy i jak podać go do wiadomości pracowników,
  • jak po kolei należy planować czas pracy,
  • w jaki sposób obliczać godziny pracy w okresie rozliczeniowym,
  • jak obliczyć minimalną liczbę dni wolnych, jakie należy zapewnić,
  • kto musi tworzyć indywidualne rozkłady (harmonogramy) czasu pracy.

Jak nie naruszyć doby pracowniczej, w tym m.in.:

  • kiedy mamy do czynienia z naruszeniem doby pracowniczej,
  • jakie są skutki takiego naruszenia,
  • kiedy ruchomy czas pracy pozwala uniknąć naruszania doby i nadgodzin.

Gospodarowanie godzinami nadliczbowymi, w tym m.in.:

  • kiedy mogą powstać godziny nadliczbowe,
  • jak rozróżniać nadgodziny dobowe od średniotygodniowych,
  • jakie są sposoby rekompensaty poszczególnych nadgodzin,
  • jakie są terminy ich rekompensaty,
  • jakie są limity dotyczące godzin nadliczbowych.

Na co zwrócić uwagę rozkładając czas pracy na dni i godziny w różnych systemach,  tym m.in.:

  • jak planować czas pracy w systemie podstawowym lub równoważnym,
  • jak planować zadania w systemie zadaniowym,
  • jak wyznaczać pracę w systemie zmianowym,
  • którym pracownikom nie można planować więcej niż 8 godzin pracy.

Jak planować dni wolne, w tym m.in.:

  • jak prawidłowo zapewnić dni wolne z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy,
  • jak planować pracę w niedzielę,
  • czym się różni planowana praca w sobotę lub niedzielę od wezwania pracownika do pracy w wolną sobotę lub niedzielę (jakie obowiązki ma pracodawca w obu przypadkach).

Jak planować pracę w nocy

Czas pracy niepełnoetatowców, w tym m.in.:

  • przeliczanie czasu pracy na niepełny etat,
  • jak wskazać w umowie niepełnoetatowca obowiązkowy limit godzin ponadwymiarowych wynagradzanych jak nadgodziny,

Czas pracy osób niepełnosprawnych, w tym m.in.

  • na czym polegała zmiana w przepisach z lipca 2014 r.,
  • kiedy niepełnosprawny nabywa i traci obniżoną normę czasu pracy,
  • co to znaczy, że niepełnosprawny ma sztywny wymiar czasu pracy,
  • kiedy niepełnosprawny może pracować w nocy lub w nadgodzinach,
  • jak niższa norma wpływa na urlop niepełnosprawnego,
  • jak rozliczać czas pracy niepełnosprawnego zatrudnionego na część etatu.

Ewidencjonowanie czasu pracy, w tym m.in.:

  • co powinna zawierać ewidencja czasu pracy,
  • w jakiej formie powinna być prowadzona,
  • jak zaznaczać godziny pracy,
  • jak zaznaczać nieobecności,
  • czy lista obecności może zastąpić ewidencję,
  • czy ewidencja może być elektroniczna.

Prelegenci

Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.

Szymon  Sokolik

Szymon Sokolik

Jestem prawnikiem i specjalistą z zakresu prawa pracy. Od kwietnia 2007 r. jestem redaktorem naczelnym czasopisma „Aktualności kadrowe”, a od września 2013 r. prowadzę magazyn „Doradca kadrowego”. Na bieżąco śledzę zmiany w prawie pracy oraz nowe interpretacje urzędowe i wyroki SN. Opracowałem wiele artykułów z tematyki prawa pracy. Na co dzień odpowiadam na pytania Czytelników publikacji kadrowych Wiedzy i Praktyki. Ponadto prowadzę webinaria, wykłady na konferencjach i szkolenia (otwarte i zamknięte). Dotyczą różnych zagadnień związanych z czasem pracy, dokumentacją pracowniczą i umowami, zatrudnianiem i zwalnianiem, urlopami pracowniczymi itd. Cieszę się, że wkrótce się zobaczymy!

Lokalizacja i termin wydarzenia

Opis lokalizacji: Organizator zastrzega zobie możliwość zmiany miejsca szkolenia, by dostosować salę do komfortu uczestników obecnych na szkoleniu. Zawsze będzie to sala blisko centrum, z dobrym dojazdem.

Co obejmuje cena

W ramach opłaty otrzymasz:

  • udział w szkoleniu,
  • materiały szkoleniowe,
  • serwis kawowy,
  • lunch,
  • certyfikat udziału w konferencji.

UWAGA CENA BEZ VAT! Zapłać mniej za udział w szkoleniu

Uczestnikom opłacającym udział w konferencji w 70% lub całości ze środków publicznych przysługuje zwolnienie z VAT, po okazaniu organizatorowi odpowiedniego oświadczenia.

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 740 zł  + 23% VAT,  kwota brutto: 910,20 zł.

Przy nadesłaniu zgłoszenia do 31 sierpnia  2017 r. koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 640 zł + 23% VAT,  kwota brutto 787,20 zł  Każdy uczestnik szkolenia otrzyma w prezencie ciśnieniowy expres do kawy.

Opłata za szkolenie jest dokonywania przelewem po szkoleniu na podstawie faktury przesłanej przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w szkoleniu jest możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora szkolenia, najpóźniej na 7 dni roboczych przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji do 3 dni roboczych przed szkoleniem Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie kwotą stanowiącą 50% pełnej opłaty za szkolenie. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji a uczestnik nie przybędzie na szkolenie, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku rezygnacji uczestnika na 2 dni przed szkoleniem oraz w dniu szkolenia, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą na szkolenie pełnymi kosztami szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo "Wiedza i Praktyka" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Łotewskiej 9a w celu realizacji niniejszego zamówienia oraz do celów marketingowych. Zgadzam się na otrzymywanie od ww. podmiotu i jego partnerów informacji handlowych przesyłanych środkami komunikacji elektronicznej. Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.