Webinar  Prawo pracy, płace, ubezpieczenia

Jak przygotować się do kontroli skarbowej?

15
Września

Termin: 15 Września 2023
Cena: 81 zł netto (99,63 zł brutto)

Godziny live 9:00-9:45 | Nagranie dostępne 72h | Iwona Nowak-Przybylska

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Iwona Nowak-Przybylska zaprasza na szczegółowe szkolenie dotyczące przygotowań do kontroli skarbowej w firmie.

Podczas szkolenia prowadząca przekrojowo omówi proces przebiegu kontroli skarbowej, podstaw do jej wszczęcia i czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas przygotowań do wspomnianej kontroli. Ekspertka Educado zwróci uwagę również na aspekty takie, jak uprzedzenie pracowników.

Kontrola skarbowa często jest źródłem dodatkowego stresu dla przedsiębiorców i pracowników. Dzięki szkoleniu Iwony Nowak-Przybylskiej uczestnicy zyskają wiedzę, która pozwoli zredukować niepotrzebne nerwy do minimum.

Szkolenie odbędzie się: 15 Września 2023r.

Praktyczne informacje
Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób, które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected]. Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy, na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Program

1.     Ile czasu ma Urząd Skarbowy na skontrolowanie deklaracji podatkowej?

a)      Kiedy następuje wszczęcie kontroli podatkowej?

b)    Czy istnieje możliwość wszczęcia kontroli przed upływem 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia?

c)      Czy kontrola Urzędu Skarbowego może być niezapowiedziana?

d)     Co sprawdza Urząd Skarbowy podczas kontroli podatkowej?

e)    Co sprawdza Urząd Skarbowy w jednoosobowej działalności gospodarczej?

f)       Jak przebiega kontrola podatkowa?

g)      Jakie dokumenty może zażądać Urząd Skarbowy podczas kontroli podatkowej?

h)     Jakie pytania mogą się pojawić podczas kontroli podatkowej?

i)      Kontrola skarbowa z donosu konkurencji – co wtedy?

j)      Kontrola podatkowa i celno-skarbowa – na co zwrócić uwagę?

2.       Jak się przygotować do kontroli podatkowej?

a)     Co powinno zawierać zawiadomienie o przeprowadzeniu kontroli?

b)    Co powinien zrobić przedsiębiorca przed rozpoczęciem kontroli podatkowej?

c)     Czy jest możliwość poprawienia znalezionego błędu przez rozpoczęciem kontroli podatkowej?

d)    Jak prawidłowo przygotować do kontroli dokumenty zagraniczne?

e)    Co to jest e-kontrola podatkowa?

f)      Czy e-kontrola podatkowa może być niezapowiedziana?

g)     Jak się przygotować do e-kontroli podatkowej?

h)    E-kontrola podatkowa i jednolity plik kontrolny

i)      Czy podatnik może odmówić pokazania innej dokumentacji?

j)      Czy Urząd Skarbowy może odmówić podatnikowi dostępu do akt sprawy?

k)     Czy można nie zgodzić się z karą porządkową po kontroli skarbowej?

3.     Jak uprzedzić pracowników o kontroli skarbowej?

a)     Kto musi uczestniczyć w kontroli podatkowej?

b)    Czy przedsiębiorca zawsze musi uczestniczyć w kontroli?

c)     Czy kontrolujący ze skarbówki mogą zadawać dodatkowe pytania?

d)    Na kim spoczywa obowiązek udzielania wyjaśnień w kwestiach objętych kontrolą podatkową?

4.     Co w przypadku nieobecności przedsiębiorcy podczas kontroli skarbowej?

a)     Czy przedsiębiorca może wskazać osobę, która będzie go zastępowała podczas kontroli skarbowej?

b)    Czy podczas kontroli podatkowej może reprezentować mnie księgowa?

c)     W jakiej formie powinno być przygotowane upoważnienie do reprezentowania przedsiębiorcy przed Urzędem Skarbowym?

d)    Do jakich czynności jest upoważniony reprezentant przedsiębiorcy podczas kontroli skarbowej?

e)    Kto może być pełnomocnikiem przedsiębiorcy podczas kontroli podatkowej?

5.     Jakie są obowiązki przedsiębiorcy w czasie kontroli?

6.     Jakie są prawa przedsiębiorcy podczas kontroli podatkowej?

Prelegenci

Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.

Iwona Nowak-Przybylska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania i Informatyki oraz Nauk Ekonomicznych o kierunkach: • Zarządzanie Przedsiębiorstwem, • Zarządzanie Nieruchomościami, • Zarządzanie Instytucjami Opieki Zdrowotnej i Społecznej. Posiada Dyplom ukończenia francuskiej uczelni Paris 13 przy Sorbonie z Zarządzania Instytucjami Opieki Zdrowotnej i Społecznej oraz dyplom Akademii Medycznej we Wrocławiu (Studia trójdzielne). Ma wykształcenie i doświadczenie w prowadzenie jednostek kultury. Ukończyła Studium Prawa Europejskiego w zakresie: • Menadżera Kultury • Zarzadzanie Instytucjami Kultury Przez kilka lat była menadżerem zarządzającym w jednostce miejskiej we Wrocławiu. Posiada certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest także certyfikowanym mediatorem sądowym. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w księgowości. Od 28 lat główna księgowa i dyrektor finansowa. Stale się rozwija i pogłębia wiedzę. Od ponad 25 lat prowadzi szkolenia z zakresu kadr i płac, funduszu świadczeń socjalnych i innych. Prowadziła szkolenia dla takich firm, jak: • Konfederacja Pracodawców Polskich • Główny Inspektorat Sanitarny • Castorama • Kaufland • EY • Deloitte • Makro Cash and Carry • Arcelor Mittal Poland S.A. • Straż Miejska w Warszawie • Kronopol • Poczta Polska • Ministerstwa (różne wydziały) Jej szkolenia opierają się na realnych przykładach. Kładzie duży nacisk na ćwiczenia praktyczne.

Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Webinarium
Adres: Online
Miejsce szkolenia: Online

Co obejmuje cena

  • Udział w webinarium – prelekcji na żywo naszego eksperta, z możliwością przesłania Państwa pytań na czacie,
  • Udział w sesji odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie webinarium,
  • Prezentację pdf wykorzytaną w trakcie webinarium, przesłaną do Państwa mailem po zakończeniu webinaru,
  • Dostęp do nagrania szkolenia – możliwość ponownego obejrzenia przez 3 dni kalendarzowe, po zakończeniu webinaru,
  • Certyfikat.

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w webinarium wynosi netto: 81,00 zł  + 23% VAT,

Opłata za webinarium jest dokonywana przelewem na podstawie faktury przesłanej przez Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. Faktura jest wystawiana po 7 dniach od zapisu na webinarium.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w webinarium możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora, najpóźniej na 6 dni od momentu zgłoszenia. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji, a uczestnik nie weźmie udziału w webinarium, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą pełnymi kosztami webinarium. W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów. Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.