Webinar  Prawo pracy, płace, ubezpieczenia

Szczegółowe omówienie zmian do ustawy KSH, nowe wymagania i obowiązki

27
Października

Termin: 27 Października 2022
Cena: 699 zł netto (859,77 zł brutto)

Godziny 10:00-15:00 / szkolenie online / eksperci Kamil Bąk,Jakub Bacia,Szymon Muszer/ 50 % rabatu z kodem promocyjnym WRZESIEŃ50%

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

W dniu 13 października 2022 roku wchodzi w życie reforma Kodeksu Spółek Handlowych, okrzyknięta jako największa od dwudziestu lat. Szkolenie poświęcone jest pogłębionym zagadnieniom z zakresu zmian do przepisów dotyczących funkcjonowania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnych oraz porządkujących część regulacji KSH, która od lat sprawiała trudności interpretacyjne.

Podczas szkolenia w krótkim czasie jego uczestnik otrzymuje dużą dawkę wiedzy o nowych prawach, obowiązkach i zasadach organizacji pracy członków zarządu i rady nadzorczej. Uczestnik szkolenia dowie się między innymi jak powyższe zagadnienia wpłyną na kwestie odpowiedzialności członków organów.

Udział w szkoleniu podniesie kwalifikacje wszystkich tych osób w firmach, które odpowiadają za dostosowanie działalności spółek do nowych realiów oraz planują podjęcie czynności, które wymagają przygotowań w zakresie np. zmian do umowy/statutu spółki lub uchwał organów spółki, a biurom księgowym usprawni oferowanie pomocy przy założeniu działalności gospodarczej. Przedstawiony blok tematyczny stanowi preludium do tematu „grupy spółek”, omawianego w ramach odrębnego szkolenia.

KORZYŚCI

Oglądając szkolenie dowiesz się między innymi:

·  Jakie są nowe przepisy dotyczące zarządu spółki z o.o. i spółki akcyjnej?

·  Czy rada nadzorcza zmieni swoje kompetencje?

·  Jakie będą nowe obowiązki informacyjne w spółkach?

·  Czy zmieni się coś odnośnie kadencji władz spółki?

Szkolenie odbędzie się: 27 Października 2022r.

Praktyczne informacje

Udział w webinarium możliwy jest tylko dla osób które dokonały elektronicznej rejestracji na szkolenia lub wysłały skan papierowego zgłoszenia na adres [email protected]. Dzień przed planowanym webinarium, na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłany link do platformy na której odbędzie się webinarium oraz instrukcją postępowania. Udział z seminarium nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe.

Program

I. ZARZĄD SPÓŁKI Z O.O./ SPÓŁKI AKCYJNEJ

  • Protokołowanie uchwał Zarządu – nowa regulacja.
  • Obowiązek lojalności członka zarządu wobec spółki – podwyższona staranność i lojalność członka zarządu.
  • Obwiązek przestrzegania tajemnicy spółki.
  • Nowe obowiązki informacyjne.
  • Zmiany w zakresie odpowiedzialności członka Zarządu.
  • Regulamin Zarządu.

II. RADA NADZORCZA SPÓŁKI Z O.O./ SPÓŁKI AKCYJNEJ

  • Obowiązek lojalności członka rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej wobec spółki.
  • Konkretyzacja obowiązków Rady Nadzorczej.
  • Rozszerzone uprawnienia Rady Nadzorczej.
  • Uczestnictwo biegłego rewidenta w posiedzeniu Rady Nadzorczej, na którym dokonywana jest ocena sprawozdań.
  • Komitet rady nadzorczej.
  • Doradca rady nadzorczej.
  • Organizacja pracy Rady Nadzorczej (zmiany w regulaminach – większy zakres regulacji ustawowej).
  • Zmiany w zakresie odpowiedzialności członka Rady Nadzorczej.
  • Przewodniczący Rady Nadzorczej – pozycja ustrojowa.
  • Regulamin Rady Nadzorczej.

III. INNE ZAGADNIENIA SPÓŁKA Z O.O./ SPÓŁKA AKCYJNA

  • Udostępnianie dokumentów wspólnikom.
  • Naruszenie obowiązków informacyjnych.
  • Naruszenie obowiązków wobec doradcy rady nadzorczej.

IV. KADENCJA

  • Pojęcie kadencji.
  • Mandat wedle nowych zasad.
  • Zapisy ustawowe.
  • Problematyczne aspekty.
  • Nowy sposób obliczania kadencji.

V. DYSKUSJA, PYTANIA I ODPOWIEDZI, PRAKTYCZNE KAZUS

Prelegenci

Kamil Bąk

Polski prawnik, złożył z wynikiem pozytywnym egzamin radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, uzyskując uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, doktorant w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego ww. Wydziału. Wpisany na ogólnopolską listę członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Prowadzi zaawansowane prace B+R w dwóch spółkach technologicznych (IT, technologie budowlane) oraz wykonuje zawód prawniczy z siedmioletnim stażem pracy w obszarze swoich specjalizacji, odnotowując liczne osiągnięcia zawodowe. Świadczy m.in., fachową pomoc prawną dla start-upów. Realizuje swoją aktywność branżową również w rozwijających się technologicznie krajach Afryki.

Jakub Bacia

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Katowicach, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Przedmiotem jego zainteresowań jest szeroko pojęte prawo gospodarcze ze szczególnym uwzględnieniem prawa korporacyjnego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz informatyzacji organów spółek kapitałowych. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej start-upu z branży HoReCa.

Szymon Muszer

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, doktorant w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego ww. Wydziału. Uczestnik i prelegent licznych konferencji, autor publikacji naukowych. W pracy zawodowej specjalizuje się w sprawach w zakresu prawa gospodarczego – w szczególności korporacyjnego, ochrony danych osobowych, a także prawa cywilnego oraz prawa sportowego – szczególnie piłki nożnej.

Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Webinarium
Adres: online
Miejsce szkolenia: online
Opis lokalizacji:

Co obejmuje cena

  • 3 części prelekcji na żywo naszych ekspertów, z możliwością przesłania Państwa pytań na czacie,
  • Każda część o długości 1 godz. 30 min. zgodnie z poniższym harmonogramem

10:00-11:30 szkolenie

11:30-10:45 przerwa kawowa

11:45-13:15 szkolenie

13:15-13:30 przerwa kawowa

13:30-15:00 szkolenie

  • Sesję odpowiedzi na pytania przesłane w trakcie szkolenia,
  • Prezentację pdf wykorzystaną w trakcie szkolenia, przesłaną do Państwa mailem,
  • Dostęp do nagrania szkolenia – możliwość ponownego obejrzenia przez 3 dni kalendarzowe, po zakończeniu realziacji szkolenia,
  • Certyfikat.

Warunki uczestnictwa

Koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 699,00 zł  + 23% VAT.

50 % rabatu z kodem promocyjnym WRZESIEŃ50%

Opłata za webinarium jest dokonywana przelewem na podstawie faktury przesłanej przez Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. po 7 dniach od zapisu na webinarium.

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja z udziału w webinarium możliwa po przesłaniu informacji o rezygnacji e-mailem do organizatora, najpóźniej na 6 dni od momentu zgłoszenia. Jeśli organizator nie otrzyma rezygnacji, a uczestnik nie weźmie udziału w webinarium, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. obciąży firmę zgłaszającą pełnymi kosztami webinarium. W przypadku odwołania webinarium przez organizatora lub zmiany terminu klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zapoznaliśmy się z warunkami uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Wiedza i Praktyka i akceptujemy je.