Szkolenie  Prawo pracy, płace, ubezpieczenia

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy

06
Czerwca

Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Polna 11
Miejsce szkolenia: FREIGHTLINER PL SP. Z O.O.
Termin: 06 Czerwca 2022
Cena: 6500 zł netto (7995,00 zł brutto)

Organizator

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Szkolenie odbędzie się: 06 Czerwca 2022r.

Program

Godz. 10:00-16:00

Obliczanie czasu pracy oraz inne trudne zagadnienia przedstawimy Państwu na konkretnych przykładach irysunkach, aby łatwo przełożyć na praktykę tę jedną z najtrudniejszych dziedzin prawa pracy.

Ewidencja czasu pracy po zmianach z 2019 roku w tym m.in.:

  • Ewidencja czasu pracy – co i komu należy ewidencjonować po zmianach z 2019 roku
  • Jakie dokumenty trzeba dołączać do ewidencji od 2019 roku
  • Lista obecności a ewidencja czasu pracy
  • Jak obecnie ewidencjonować godziny pracy zleceniobiorcy

Obowiązek sporządzania rozkładów czasu pracy po zmianach, w tym m.in.:

  • na jaki odcinek czasowy należy sporządzić rozkład czasu pracy,
  • kiedy i jak podać go do wiadomości pracowników,
  • jak po kolei należy planować czas pracy,
  • w jaki sposób obliczać godziny pracy w okresie rozliczeniowym,
  • jak obliczyć minimalną liczbę dni wolnych, jakie należy zapewnić,
  • kto musi tworzyć indywidualne rozkłady (harmonogramy) czasu pracy.

Jak nie naruszyć doby pracowniczej, w tym m.in.:

  • kiedy mamy do czynienia z naruszeniem doby pracowniczej,
  • jakie są skutki takiego naruszenia,
  • kiedy ruchomy czas pracy pozwala uniknąć naruszania doby i nadgodzin.

Gospodarowanie godzinami nadliczbowymi, w tym m.in.:

  • kiedy mogą powstać godziny nadliczbowe,
  • jak rozróżniać nadgodziny dobowe od średniotygodniowych,
  • jakie są sposoby rekompensaty poszczególnych nadgodzin,
  • jakie są terminy ich rekompensaty,
  • jakie są limity dotyczące godzin nadliczbowych.

Na co zwrócić uwagę rozkładając czas pracy na dni i godziny w różnych systemach,  tym m.in.:

  • jak planować czas pracy w systemie podstawowym lub równoważnym,
  • jak planować zadania w systemie zadaniowym,
  • jak wyznaczać pracę w systemie zmianowym,
  • którym pracownikom nie można planować więcej niż 8 godzin pracy.

Jak planować dni wolne, w tym m.in.:

  • jak prawidłowo zapewnić dni wolne z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy,
  • jak planować pracę w niedzielę,
  • czym się różni planowana praca w sobotę lub niedzielę od wezwania pracownika do pracy w wolną sobotę lub niedzielę (jakie obowiązki ma pracodawca w obu przypadkach).

Zakaz zatrudniania w handlu w niedzielę – kilka problemów praktycznych

Jak planować pracę w nocy

Czas pracy niepełnoetatowców, w tym m.in.:

  • przeliczanie czasu pracy na niepełny etat,
  • jak wskazać w umowie niepełnoetatowca obowiązkowy limit godzin ponadwymiarowych wynagradzanych jak nadgodziny,

Czas pracy osób niepełnosprawnych, w tym m.in.

  • kiedy niepełnosprawny nabywa i traci obniżoną normę czasu pracy,
  • co to znaczy, że niepełnosprawny ma sztywny wymiar czasu pracy,
  • kiedy niepełnosprawny może pracować w nocy lub w nadgodzinach,
  • jak niższa norma wpływa na urlop niepełnosprawnego,
  • jak rozliczać czas pracy niepełnosprawnego zatrudnionego na część etatu.

Prelegenci

Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.

Szymon  Sokolik

Szymon Sokolik

Jestem prawnikiem i specjalistą z zakresu prawa pracy. Od kwietnia 2007 r. jestem redaktorem naczelnym czasopisma „Aktualności kadrowe”, a od września 2013 r. prowadzę magazyn „Doradca kadrowego”. Na bieżąco śledzę zmiany w prawie pracy oraz nowe interpretacje urzędowe i wyroki SN. Opracowałem wiele artykułów z tematyki prawa pracy. Na co dzień odpowiadam na pytania Czytelników publikacji kadrowych Wiedzy i Praktyki. Ponadto prowadzę webinaria, wykłady na konferencjach i szkolenia (otwarte i zamknięte). Dotyczą różnych zagadnień związanych z czasem pracy, dokumentacją pracowniczą i umowami, zatrudnianiem i zwalnianiem, urlopami pracowniczymi itd. Cieszę się, że wkrótce się zobaczymy!

Lokalizacja i termin wydarzenia

Opis lokalizacji: Organizator zastrzega zobie możliwość zmiany miejsca szkolenia, by dostosować salę do komfortu uczestników obecnych na szkoleniu. Zawsze będzie to sala blisko centrum, z dobrym dojazdem.

Co obejmuje cena