Szkolenie  Ochrona zdrowia

Spotkanie menedżerów zdrowia przy kawie, 2 grudnia 2015

02
Grudnia

Miejscowość: Warszawa
Adres: Stanisława Moniuszki 1A
Miejsce szkolenia: CEDOZ Sp. z o.o.
Termin: 02 Grudnia 2015 - 23 Listopada 2015
Cena: Udział bezpłatny

Organizator

Zmiany od 1 stycznia 2016 r. dotyczące: - umów o pracę, umów zlecenia z personelem - wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych

Wstęp darmowyZakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

O szkoleniu

Weź udział w spotkaniu i poznaj nonowsze zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. w zakresie:

- umów o pracę, umów zlecenia z personelem placówki
- wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych

Partnerem merytorycznym spotkania jest:


Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k.    


Spotkanie menedżerów zdrowia przy kawie, 2 grudnia 2015

Szkolenie odbędzie się: 02 Grudnia 2015r.

Na spotkanie zapraszamy bezpłatnie prenumeratorów:

  • magazynu Zarządzanie Placówką Medyczną
  • portalu SerwisZOZ.pl
 

Program

 
Agenda
godz. 10:30-12:30
 
1. Umowy o pracę oraz umowy zlecenia z personelem medycznym po 1 stycznia 2016 r. 
Wprowadzone zmiany do Kodeksu pracy oraz innych ustaw po 1 stycznia 2016 r. w sposób znaczący zmienią możliwości pracodawców w zakresie dysponowania umowami na czas określony. Celem szkolenia będzie nie tylko wskazanie wad i zalet wprowadzonych rozwiązań, ale przede wszystkim przygotowanie pracodawców na ich wejście w życie.  
 
2. Podwyżki dla pielęgniarek i położnych - obowiązki kierowników podmiotów leczniczych oraz konsekwencje ich niewypełnienia
Nie milkną echa regulacji wprowadzonych na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r., które to w sposób diametralny zostało zmienione przez kolejne Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 października 2015 r. Podobnie, jak na gruncie pierwszego rozporządzenia, tak w przypadku drugiego, powstało wiele niejasności interpretacyjnych w związku z obowiązkami nałożonymi na dyrektorów szpitali. Celem szkolenia będzie przybliżenie procesu wdrażania podwyżek dla pielęgniarek, wynikających z niego obowiązków dyrektorów szpitali oraz konsekwencji ich niewypełnienia w przepisanym prawnie terminie. 
 
3. Aspekty prawne wprowadzenia umów o zakazie konkurencji z personelem medycznym
Zbyt mała ilość wykwalifikowanych specjalistów skłania kierowników podmiotów leczniczych do odpowiedniego zabezpieczenia posiadanego zasobu personelu medycznego. Celem szkolenia będzie przedstawienie rozwiązań, które będą mogły być wykorzystane przez dyrektorów szpitali wobec wykwalifikowanych specjalistów. 
 

Na zakończenie spotkania możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami. 


Szczegółowych informacji udziela:

Alina Sulgostowska

organizator 
email: [email protected]
tel.: 22 429 43 46


Prelegenci


Wykorzystaj doświadczenia polskich ekspertów.
Przekonaj się, jak ich praktyczna, pełna wiedza może pomóc Ci radykalnie zmniejszać koszty i odnosić coraz większe sukcesy.


Karolina  Zalewska – Zbiciak

Karolina Zalewska – Zbiciak

Dyrektor Departamentu Prawa Procesowego w Kancelarii Prawnej „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia spraw cywilnych z zakresu odszkodowań za błędy medycznego czy sporów z zakresu prawa gospodarczego. W swej codziennej działalności bezpośrednio związana jest z obsługą podmiotów leczniczych, w szczególności w zakresie doradztwa stosowania odpowiednich uwarunkowań stosowania prawa pracy. Z uwagi na swoje bogate doświadczenie współpracuje również z KPP Lewiatan, Business Centre Club oraz Krajową Izbą Gospodarczą, jest głosem doradczym w zakresie prawa pracy oraz prawnych uwarunkowań relacji gospodarczych w biznesie. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy. Była również głosem doradczym w wielu audycjach medialnych, w szczególności Polsat News.

Paulina Kutrzebka

Paulina Kutrzebka

Dyrektor Departamentu Life Science w Kancelarii Prawnej „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. Prawnik, specjalizujący się w prawi farmaceutycznym oraz prawie medycznym, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W codziennej bieżącej pracy doradza podmiotom leczniczym oraz podmiotom gospodarczym o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Kieruje w Kancelarii Prawnej „Świeca i Wspólnicy” Departamentem Life Science. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu kancelariach na terenie Warszawy, uzyskując bogatą praktykę z zakresu prawa medycznego, cywilnego, prawa pracy oraz prawa gospodarczego. Jest autorką wielu analiz prawnych oraz artykułów z zakresu prawa medycznego, prawa farmaceutycznego. Prelegentka wielu konferencji z zakresu prawa medycznego oraz rozwiązań gospodarczych wspierających działania podmiotów leczniczych w zakresie poprawy jakości udzielanych świadczeń.


Lokalizacja i termin wydarzenia

Miejscowość: Warszawa
Adres: Stanisława Moniuszki 1A
Miejsce szkolenia: CEDOZ Sp. z o.o.
Opis lokalizacji: Stanisława Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa (Śródmieście)
Termin: 02 Grudnia 2015
Cena: wstęp bezpłatny

Co obejmuje cena

2.12.2015, godz. 10:30-12:30

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! Decyduje kolejność zgłoszeń

 

Jako uczestnik spotkania bedziesz otrzymywał bezpłatnie newsletter Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, gdzie znajdziesz porady dotyczące m.in funduszy unijnych dla ochrony zdrowia.

Warunki uczestnictwa

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Reklama

Copyright © 2020 Wiedza i Praktyka